Szkolenie - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

Szkolenie

Szkolenie przeprowadzone przez nauczycieli którzy uczestniczyli w kursach metodycznych na Macie i w Austrii

W naszej szkole odbyło się szkolenie w ramach programu Erasmus+ którego koordynatorem jest Pani Dyrektor Joanna Bińczak.
Nauczycielka j. angielskiego p. Agnieszka Waszczyk oraz nauczycielka j.niemieckiego p. Joanna Sobczyk, które ukończyły kursy metodyczne na Malcie oraz w Wiedniu, przekazały zgromadzonym poznane treści oraz podzieliły się wiedzą uzyskaną na w/w kursach.
Szczególną uwagę zwrócono na wykorzystanie narzędzi TIK, które pozwalają nauczycielowi
z łatwością zrealizować zapisy podstawy programowej, a w uczniach rozwijają kreatywność, ciekawość, wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia oraz pracy w zespole. Pani Agnieszka Waszczyk podzieliła się wiedzą zdobytą podczas kursu metodycznego na Malcie The PlaygroundClassroom: Methodology for Primary Level. Uczestnicy spotkania poznali różne nowoczesne metody aktywizujące, zastosowanie muzyki i piosenek oraz ich potencjał przy utrwalaniu nowego materiału. Używanie komputerów, Internetu w nauczaniu nie tylko języków obcych oraz gier do nauki gramatyki. Użycie quizów oraz krzyżówek na lekcjach w celu utrwalenie lub sprawdzenia nowego materiału. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się
z licznymi pomocami dydaktycznymi, stronami Internetowymi oraz platformami przydatnymi
w szkole.
Kurs języka niemieckiego (Deutschleherkurs) dla nauczycieli uczących tego przedmiotu odbył się w Austrii i miał na celu odświeżenie umiejętności językowych nauczycieli, rozszerzenie wiedzy o Austrii i jej regionalizmie oraz dostarczanie informacji o nowych metodach nauczania i materiałach dydaktycznych. Pani Joanna Sobczyk zapoznała zgromadzonych nauczycieli z poznanymi w Wiedniu nowoczesnymi technikami uczenia oraz metodami aktywizującymi. Metody te nauczyciele naszej szkoły będą wykorzystać nie tylko w nauczaniu języków obcych, ale także na innych przedmiotach. Pomocna stroną w przygotowywaniu i prowadzeniu zajęć jest Sprachportal.at (www.sprachportal.at) - największa platforma do nauki języka niemieckiego w Austrii, zawierająca ponad 5000 ćwiczeń, ponad 400 plików audio i setki arkuszy ćwiczeń do bezpłatnego pobrania.