Korowód językowy - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

Korowód językowy

Korowód Open up to Europe

????????????????????????????????????????????????29 września  w naszej szkole odbył się❤️ „Korowód Językowy”❤️ w ramach programu Erasmus + „Open up to Europe”???????????????????????????????????????? Uczniowie pod opieką nauczycieli przeszli ulicami miasta, śpiewając znane piosenki w językach obcych. Była to również okazja do zapoznania mieszkańców naszego miasta z programem Erasmus+. Uczniowie rozdawali ulotki z informacją na temat realizowanego w szkole programu oraz korzyści płynących z jego realizacji. Nasza szkoła przystąpiła do tego programu w roku szkolnym 2022/2023. Akcja ta wspiera szkoły i inne organizacje działające w obszarze edukacji szkolnej, które chcą zorganizować mobilności edukacyjne dla uczniów i pracowników szkół. W przypadku naszej szkoły wybraliśmy kursy językowe ( angielski i włoski) oraz kursy metodyczne dla nauczycieli języków obcych. Celem naszych wyjazdów był Cypr, Malta, Włochy i Austria???????????????????????????????????????????????????????????????? Wsparcie finansowe, które otrzymaliśmy z Unii Europejskiej ????????na realizację tego programu pomogło nam uatrakcyjnić pracę naszej szkoły i zachęcić uczniów do brania udziału w projektach językowych????????????????????????????????????????????????