Sport na wesoło - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

Sport na wesoło

7 listopada 2023 roku  pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Opatów Grzegorza Gajewskiego odbył się w naszej szkole „Sport na Wesoło” w ramach programu Erasmus+ Open up to Europe???????? Wszystkich przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Joanna Bińczak, która jest koordynatorem tego projektu???????????????? Do wspólnej zabawy zostały zaproszone dzieci z Przedszkola Happy Kids oraz Bajkowy Zakątek. Razem z zaproszonymi gośćmi wszyscy razem bawiliśmy się w rytm muzyki ćwicząc nie tylko język angielski, lecz także również zasady gry fair play. Oprócz różnych gier sportowych, uczniowie poznali podstawowe informacje na temat różnych krajów. Ciekawostki o pozostałych państwach Unii Europejskiej???????? przygotowali dla nich koledzy ze starszych klas. Zabawa balonami w kolorach flagi Unii Europejskiej???????? ilość przekazanych informacji o różnych krajach pomogła nam wypromować ideę otwarcia się na Europę oraz wypromować postawy proeuropejskie. Na koniec zabawy Pani Dyrektor Joanna Bińczak wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz upominki.