biblioteka -

8 maja Dzień bibliotekarza i biblioteki

Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza
i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego organizowanych jest wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

1.Trochę historii z Wikipedii  nt. Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego:

2.Zapraszamy do obejrzenia najpiękniejszych bibliotek na świecie:

Międzynarodowy Dzień Bibliotekarza. 10 najpiękniejszych bibliotek na świecie - Książki (onet.pl)

3. Prezentacja:

Bibliotekarz - zawód.pdf - Dysk Google                                                                                        opracowała M. Opala

Autor: Monika Opala