XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach” | 30 maja - 7 czerwca 2020

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom30 maja (sobota) rozpoczął się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XIX OTCD), który potrwa do 7 czerwca. Tegoroczny Tydzień odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

materiały prasowe / materiały prasowe

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.

Tematem przewodnim XIX OTCD są zwierzęta. Wydarzenie ma zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na los i potrzeby zwierząt. Dlatego gośćmi Tygodnia Czytania będą w tym roku oprócz znanych pisarzy i artystów także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze.

Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczny Tydzień Czytania odbędzie się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej, a materiały związane z nim zostaną udostępnione na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl oraz w mediach społecznościowych Fundacji.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto czytelnicze w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i ważnym wydarzeniem kulturalnym.

W ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w którym biorą udział przedszkola, szkoły, biblioteki, domy kultury, Kluby Czytających Rodzin i wszyscy chętni, w całej Polsce odbędą się spotkania czytelnicze online z autorami książek dla dzieci i młodzieży, przyrodnikami, weterynarzami. Czytać będą pedagodzy, pisarze, artyści, a także rodzice i dziadkowie.

Patroni Honorowi wydarzenia: Biblioteka Narodowa, Polski Komitet Olimpijski

Partner: Fundacja WWF Polska

Grantodawcy, Darczyńcy, Sponsorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, EY, International Paper – Kwidzyn Sp. z o.o., DPD

Patroni Medialni: Onet.pl, Tygodnik POLITYKA, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, Librus, „Świerszczyk”, „Bliżej Przedszkola”