Warsztaty kulinarne - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

Warsztaty kulinarne

Czy matematykę można stosować także w kuchni? Oczywiście, że tak! Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów kulinarno-matematycznych, które odbyły się  w naszej szkole.

Poprzez innowacyjne zajęcia - matematyka w kuchni chcieliśmy pokazać uczniom, jak ważna jest matematyka w życiu codziennym. Na zajęciach poprzedzających warsztaty uczniowie poznali przepisy kulinarne, przeliczali potrzebne składniki stosując przy tym jednostki masy, objętości czy wiadomości o ułamkach. Następnie uczestnicy warsztatów przystąpili do przygotowania: ciasteczek owsianych.

Spotkanie zakończyło się degustacją przygotowanych samodzielnie potraw. Ponadto każdy uczestnik warsztatów otrzymał broszurę z przepisami, aby mógł zaprezentować rodzicom dania kulinarne inspirowane matematyką.  Warsztaty matematyczno-kulinarne odbyły się w ramach realizowanego w szkole projektu ”W dwójce liczy się matematyka”  sfinansowanego przez Fundację mBanku.