I MATEMATYCZNA GRA TERENOWA - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

I MATEMATYCZNA GRA TERENOWA

Klasy piąte i szóste  wzięły udział w  zajęciach w ramach projektu mPotega  „ W Dwójce liczy się matematyka ”

Korzystając z pięknej pogody, uczniowie realizowali to spotkanie w formie gry terenowej, która łączyła w sobie nie tylko przyjemność odkrywania przestrzeni miasta, rozwiązywania zagadek czy odkrywania tajemnic a także zdobywanie wiedzy. Zadaniem każdej grupy biorącej udział w tym przedsięwzięciu było znalezienie wskazanego na mapie punktu udanie się do niego , a następnie rozwiązanie zadania matematycznego  i uzyskania odpowiedniej liczby pieczątek. Zadania matematyczne dotyczyły obliczania obwodu, kolejności wykonywani działań czy obliczeń czasowych. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania i dotarli do mety. .Rywalizacja zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Każda z drużyn została nagrodzona dyplomem i drobnymi prezentami!