Projekt edukacyjny klasy II a i II b - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

Projekt edukacyjny klasy II a i II b

Jakie prawdy moralne z zawierają ballady A. Mickiewicza? Konkurs inscenizacji.

Uczniowie klasy II a i b Gimnazjum nr 2 w Opatowie w bieżącym roku szkolnym  pracowali nad projektem edukacyjnym. Wybrali najpiękniejsze ballady A. Mickiewicza, opracowali na ich podstawie scenariusze i zainscenizowali je. Były to następujące utwory:

Klasa II a : „Rybka”, „Świtezianka”, „Romantyczność”, ”Pani Twardowska”, „Lilie”.

Klasa II b: „ Rybka”, „Powrót taty”, „Romantyczność”, „ Pani Twardowska”.

Podczas prezentacji w dniu 30 marca 2017r. w obecności uczniów i nauczycieli gimnazjum wzięli udział w konkursie na najlepiej zainscenizowany utwór wieszcza. Inscenizując zaakcentowali uniwersalne  prawdy moralne zawarte w tekstach. Zaprezentowali swe kompetencje podczas opracowania scenariusza wybranych utworów. Doskonalili umiejętności recytatorskie i aktorskie. Wykazali się uzdolnieniami plastycznymi. Pracując w grupach zespoły  klasowe zintegrowały się, nauczyły się współpracy i poczucia odpowiedzialności za własne poczynania.

Jury, w skład którego weszli nauczyciele: plastyki, j. angielskiego, j. polskiego i matematyki, oraz dwóch przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, wybrali po jednym zespole z każdej klasy i nagrodzili. Były to zespoły klasy II a i II b odtwarzające utwór „ Romantyczność”.

W przedsięwzięciu wzięli udział wszyscy uczniowie klas drugich gimnazjum. Praca nad projektem wyłoniła najzdolniejszych uczniów, pozwoliła odkryć talenty aktorskie, scenograficzne, plastyczne i organizacyjne. Widzowie w skupieniu i z podziwem oglądali swych kolegów ucharakteryzowanych, w kostiumach z epoki, wcielających się w postaci ballad romantycznych.

Opiekunowie projektu:

1. A.Kotkowska, I. Swatek