PROGRAM PROFILAKTYCZNY „ Jesteśmy wolni od nałogów ” - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

PROGRAM PROFILAKTYCZNY „ Jesteśmy wolni od nałogów ”

PROGRAM PROFILAKTYCZNY :

„ Jesteśmy wolni od nałogów ”

to spektakl opracowany i zaprezentowany przez grupę teatralną Gimnazjum nr 2 w Opatowie w dniu 25 kwietnia 2017r., który wieńczył cykl lekcji wychowawczych  w poszczególnych klasach prowadzonych przez wychowawców według rozkładów godzin wychowawczych.

Celem przedsięwzięcia było ukazanie problemów dorastania i poszukiwania sensu istnienia współczesnego gimnazjalisty, który zmierzając niełatwą drogą ku dojrzałości, poprzez ciekawość świata i ludzi, często buntuje się, wyraża swój sprzeciw wobec ludzi i świata, eksperymentuje.

Spektakl stawiał przed młodymi ludźmi pytania:

• Jak odkrywać siebie?
  • Skąd brać odwagę, by pozostać wiernym swym ideałom?
  • Jak nauczyć się dokonywać właściwych życiowych wyborów?
  • Jak ocalić swój indywidualizm w konsumpcyjnym świecie?
  • W jaki sposób odnaleźć złoty środek, aby realizując swoje marzenia nie zapominać o najważniejszych wartościach, których należy bronić, by móc żyć mądrze?
  • Zaprezentowany przez grupę teatralną program pokazuje także jak budować własną wartość i asertywnie radzić sobie w trudnych sytuacjach. Jest też propozycją zajęć pozalekcyjnych promujących zdrowy i bezpieczny styl życia.

Los Tomka ukazany w spektaklu to przestroga dla młodych widzów: za podjęte decyzje ponosimy konsekwencje. A największą i najbardziej dotkliwą jest śmierć człowieka.

Nasi aktorzy: Julia Żabicka, Dawid Orłowski, Małgorzata Wrzołek, Jakub Andzel, Mikołaj Kasiński, Jakub Szczykutowicz, Michał Jasiński, Kamila Stajniak. Oprawa muzyczna: Cyprian Opala i Marcin Sadak. Uczniowie pracowali pod kierunkiem opiekunów grupy: A. Kotkowskiej i M. Styrzyż.

Obsada spektaklu:

OBSADA:

Narrator       -  Małgorzata Wrzołek

Tomek           -  Dawid Orłowski

Anka              -  Julia Żabicka

Koleżanka    – Kamila Stajniak

Trener           -  Piotr Jędrzejewski

Diler               – Jakub Andzel

Kumple         – Michał Jasiński, Mikołaj Kasiński, Jaku Szczykutowicz

Oprawa muzyczna – Cyprian Opala

Młodzi wykonawcy pracowali pod kierunkiem nauczycieli A. Kotkowskiej i M. Strzyż