"Zdrowo jem, więcej wiem." - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

"Zdrowo jem, więcej wiem."

Projekt Profilaktyczny dla zerówek i klas I-III Szkoły Podstawowej

Edycja 2016/2017   KLASY I-III WIOSNA

STREFA AKTYWNOŚCI

Zdobywając wiedzę w szkole, uczniowie spędzają dużo czasu siedząc w ławkach, słuchając nauczyciela, pisząc, czytając. Wymaga to dużej koncentracji uwagi i wytężonej pracy mózgu. Konieczny jest zatem relaks. Najbardziej polecana i sprawdzona forma relaksu to aktywność fizyczna, czyli ćwiczenia, gry i zabawy.

Podczas lekcji przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego uczniowie zdobyli nową wiedzę, którą watro podzielić się z całą szkołą.

Przygotowane karty pracy dla uczniów polegały  na wypromowaniu wiedzy  na temat „ Aktywnego wypoczynku” i  nakłonienie dzieci  do zmiany złych nawyków żywieniowych oraz zachęcenie do większej aktywności fizycznej.