Zdrowo jem, więcej wiem - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

Zdrowo jem, więcej wiem

Profilaktyka żywienia na kolorowo

„ Zdrowo jem, więcej wiem.” Spotkanie  z rodzicami  uczniów
                                               Projekt Profilaktyczny dla zerówek i klas I-III Szkoły Podstawowej

W naszej szkole  w dniu 26 stycznia odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów kl. 0-III szkoły podstawowej. Nauczyciele p. Monika Kozłowska, p. Joanna Ostatek, pedagog szkolny i zaproszeni goście p. Jadwiga Kawalec i p. Grzegorz Skrzypczak omówili najistotniejsze zagadnienia programu, które obejmowały  pracę wychowawczo-profilaktyczną z uwzględnieniem kształtowania prawidłowej postawy prozdrowotnej u  najmłodszych  uczniów i ich najbliższych,  aktywność fizyczną, uprawianie  sportu, zdrowa żywność, piramida zdrowia, rola wody w organizmie człowieka.

Prelekcja dotyczyła  wprowadzenia  zmian nawyków żywieniowych,  zmian stylu życia, zmiany świadomości społecznej oraz edukację w  zakresie prozdrowotnym wśród dzieci i ich rodzin. Program powiązany  jest ściśle ze Szkolnym   Programem Profilaktycznym i Wychowawczym.
Rodzicom przedstawiono treści programowe bloków tematycznych jakie były realizowane czyli:
-Zdrowy styl życia ( „Planowanie posiłków-zasady i błędy)
-Higiena osobista i otoczenia
-Zdrowy sposób odżywiania („Piramida Zdrowia”, „Zastępowanie słodyczy zdrowymi produktami”)
-Człowiek i przyroda
Przybliżona została rodzicom  świadomość  jak ważna jest ich rola w kształtowaniu właściwych postaw u swoich dzieci - wyrabianie poczucia odpowiedzialności za zdrowie.