Czytanie łączy pokolenia - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

Czytanie łączy pokolenia

W dniu 7 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Czytanie łączy pokolenia”.

W imprezie czytelniczej wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, nauczyciele i zaproszeni goście:

babcie naszych uczennic, panie Joanna Kasińska i Grażyna Bańcer, przewodniczący  Rady Miasta i Gminy p. Jacek Cheba, prezes PGKiM Grzegorz Gajewski oraz nauczyciel bibliotekarz biblioteki pedagogicznej, pani Danuta Gołasa.

Celem realizowanych działań  było propagowanie książki i czytelnictwa, zachęcenie dorosłych – rodziców i dziadków do czytania razem z dziećmi.

Zaproszeni goście i uczniowie naszej szkoły zaprezentowali pełen humoru utwór Jana Brzechwy pt. „Pchła Szachrajka”.  Wspólne, głośne czytanie  pokazało zarówno dorosłym jak i dzieciom,  że  czytanie jest dobrą zabawą buduje wzajemne poczucie bliskości i integruje pokolenia.

Spotkanie było  okazją do podsumowania obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nagrodzono laureatów konkursów. W konkursie „Zakręcona zakładka do książki” pierwsze miejsce zajęła Julia Zybała, drugie -Lena Mendrykowska , trzecie  - Zuzanna Mazurek, wyróżnienie – Gabrysia Kocznur.

W konkursie fotograficznym „Selfie z książką” adresowanym do uczniów gimnazjum zwyciężyły Kasia Partyka - I miejsce, Małgosia Wrzołek - II miejsce, Julia Biernacka - III miejsce.

Impreza zakończyła się wystawieniem  „Nowoczesnej bajki o Kopciuszku” przygotowanej przez uczniów klasy I B gimnazjum.

Po akademii uczniowie gimnazjum spotkali się z panem Burmistrzem Andrzejem Chanieckim,  w Urzędzie Miasta,   gdzie w miłej atmosferze, wspólnie przeczytano wybrane fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza pt. „Quo vadis”.

Pamiątką ze spotkania były książki noblisty z dedykacją pana Burmistrza.